Rocky - šteniatko

Život so psíkom

Rocky má 8 mesiacov

Psík vám totálne zmení život. My sme už psa predtým mali a vedeli sme do čoho ideme, ale aj tak je to hlavne o zodpovednosti, disciplíne o dodržiavaní režimu. Verím tomu, že veľa nadšencov sa rozhodne pre psíka bez toho, aby si zvážili, či sú ochotní zmeniť a prispôsobiť svoj životný štýl. Pes v dome je ďalší plnohodnotný člen rodiny, preto pri akomkoľvek plánovaní výletov a akcií sme odrazu vždy narazili na malý problémik – Rocky. Čo s ním? Výlety do prírody sú v pohode – to ide vždy s nami, horšie je to ak chcete ísť na návštevu, alebo za kultúrou.

So psom na výlet

Vybrali sme sa na víkend do Bojníc. Bohužial, ani Zámok ani ZOO nepúšťali dnu malých štvornohých návštevníkov. Do ZOO chápem, ale na zámku môže narobiť malé nevychované dieťa viac škody ako akýkoľvek štvornohý tvor… Takže tatík absolvoval s deťmi ZOO, kým mamimka strážila Rockyho a maminka išla s deťmi na obhliadku zámku, kým tatík strážil psíka. Exteriérové Múzeum praveku v Bojniciach sme absolvovali aj s Rockym.

Pevne veríme, že časom Rockyho zbavíme tej separačnej úzkosti a vydrží zopár hodín aj sám doma. Deti sú tiež vo veku, kedy akékoľvek vzdialenie rodičov z domu vrelo vítajú, pretože byť sám doma je slobodaaa 🙂 Zatiaľ ale plánujeme výlety len také, kde môže ísť s nami aj Rocky.